Kampfgruppe Wisent, trwale ulokowana w strukturach wydzielonych oddziałów Wermachtu, została na mocy rozkazu OKW wezwana do kontynuowania żołnierskiego obowiązku.

Rozmiar: 101499 bajtów

Faza urzutowanej walki na wielu frontach trwa nadal, przeciwnik stał się zabójczo niebezpieczny..Czy podołamy?
Najczęściej zwykli ludzie. Walczyli i ginęli. Często z przymusu, ale także z przekonania, dla idei.
Mimo iż po przeciwnych stronach, tak odmienni..., to jednocześnie tak do siebie podobni.
Normalnie mogli by zostać przyjaciółmi, ale to nie były normalne czasy...
Jedni potępieni, inni wywyższeni. Niech spoczywają w pokoju.
Bracia we wspólnym losie.
Kompanie Braci.

Rozmiar: 55198 bajtów

Strona ta poswięcona jest ludziom którzy walczyli w jednostkach wojsk lądowych w Europie i Północnej Afryce podczas II wojny światowej. Moim głównym założeniem jest oryginalna monografia traktująca o szeregu jednostek walczących po obu stronach konfliktu. Zamierzam w sposób przystępny i ciekawy, korzystając z najrozmaitszych źródeł, zarówno z szerokiej literatury jak i nieograniczonych pokładów internetu skompletować tutaj szereg losów bojowych, charakterystyk i wydarzeń jakie były udziałem jednostek biorących udzial w walkach lądowych podczas II wojny na europejskim teatrze działań. Mając na uwadze jakość pracy a także ograniczony czas, liczba opisanych jednostek nie będzie przyrastać niestety zbyt szybko. Skoro jednak udało ci się dotrzeć na tą stronę, interesujesz się aspektem wojny lądowej w latach 1939-1945, pisanie w ciekawy i interesujący sposób nie sprawia ci trudności, posiadasz dostęp do ciekawych wiadomości, publikacji itp., a nade wszystko jesteś fanem konkretnych jednostek walczących w II wojnie światowej to zapraszam cię do współpracy.

Projekt i wykonanie Olivier. Wielkie podziękowania dla kolegi Bone'a. Monografie jednostek zastrzeżone! Kontakt pod psll@wp.pl. Strona budowana dla rozdzielczości 1024*768.

Rozmiar: 1192 bajtów

Losy bojowe słynnej 21. niemieckiej Dywizji Pancernej, ulubionej dywizji Rommla, począwszy od sformowania w Afryce przez zacięte walki w normandii, a na froncie wschodnim kończąc.

Rozmiar: 1192 bajtów

Najsłynniejsza amerykańska jednostka walcząca w drugiej wojnie światowej i opis jej wojennych losów.